Návod na volební podvod

Volby jsou sexy tématem asi jako paliativní péče, ale blíží se krajské, tak hodím do placu návod, jak se s minimem prostředků pobavit. Mnoho toho nepotřebujete: hodinku na obíhání úřadů, tiskárnu se skenerem, pár papírů, Adobe Illustrator a Word (pokud možno nelegální), 200 Kč na razítko, automobil či kolo a smysl pro humor.

Začněte tím, že si několik dní až týdnů před volbami (podle vaší šikovnosti) na příslušném městském úřadě zažádáte o voličský průkaz. Paní vám ho zdarma vystaví a vy poděkujete. S průkazem půjdete domů. Někteří filutové dají průkaz do kopírky a sprostě ho namnoží. My jsme pečlivější a nechceme se nechat chytit, takže si dáme o trochu víc práce.

Doma si papír řádně prohlídnete a naskenujete. Jelikož je volební průkaz jen vytištěný papír s ručně psaným číslem, podpisem a razítkem, není problém na základě skenu ve Wordu vyrobit prázdný identický duplikát. Chce to trochu času, ale nic co by nezvládl i postižený lachtan. Dokument vytisknete a vyplňte jako paní na úřadě potřebné údaje (svoje). Toto opakujte tolikrát, kolikrát chcete volit.

Teď to složitější. Jelikož jediným poznávacím znamením je razítko, se kterým všechno stojí a padá, budete ho potřebovat také. Krást nebudeme, jelikož Ježíš je proti. Na základě skenu razítka vyrobte v Illustratoru jeho kopii. Nemusí být moc přesná, ale čím víc, tím líp. Pak si zadejte do Googlu výrobu kulatých razítek, vyberte slovenského dodavatele, nahrajte soubor s razítkem a objednejte potřebnou velikost. Ti, kteří se bojí odhalení ze strany výrobce, mohou razítko upravit tak, že přidají v Illustratoru několik prvků (čáry či čísla a písmena do volných ploch – také se osvědčil nápis „zkušební razítko“), aby nebylo na první pohled jasné, na co to bude. Tyto nechtěné prvky následně stačí odříznout žiletkou a oficiální razítko úřadu je na světě. Natiskneme razítko na kopie, zfejkujeme podpis úřednice a máme třeba 10 voličských průkazů. Nyní stačí jen čekat.

V den voleb se vybavte občankou, voličskými průkazy a dobrou náladou. Vyrazte hned po otevření volebních místností, bude se hodně jezdit. Jelikož to jsou krajské volby, můžete voličský průkaz použít jen v kraji, ve kterém máte trvalé bydliště.

Systém je jednoduchý. Vejděte do libovolné volební místnosti, hrajte blbce, že tu jste poprvé a kde máte odvolit. Znuděná komise se vás ujme, vezme si voličský průkaz a občanku. Nyní se tvařte jako Švejk, úplně blbý a neškodný. Když nevzbudíte podezření přílišným pocením či nervozitou, předseda komise si nemá jak ověřit, zda jste nevolili již jinde a zapíše vás do seznamu voličů (průkaz si nechá). Vyžádáte si volební lístky a zvolte např. DSSS. Pěkně pozdravíte a popojede pár kilometrů do další vesnice, kde komedii sehrajete znovu. Když neuděláte nějakou botu, můžete volit, kolikrát je libo.

A proč to všechno? Jen tak z prdele. Výsledky to moc neovlivní, jen hřeje vás pocit, že jste se státem vymrdali. U Evropských a parlamentních voleb to fungovalo. Ať žijí papírové seznamy voličů.

Asi stíhán za napomáhání k trestnému činu, ale stále mlád. Již jen 303 dní.

Reklamy